II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie do udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna", który odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2023 r. w Rzeszowie. Do finału festiwalu zostanie zakwalifikowanych 15 artystów w wieku od 14 do 30 lat, wybranych z nadesłanych zgłoszeń z całej Polski oraz ośrodków polonijnych.
Do festiwalu należy zgłosić utwór, który pochodzi z wybranej epoki – okresu historycznego, może także być utworem współczesnym odnoszącym się do wydarzeń historycznych.
Zakwalifikowani Finaliści będą mieli okazję zaprezentować nagrodzone utwory przed publicznością, na scenie Auli Politechniki Rzeszowskiej w Rzeszowie z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej.
Pomysłodawczynią ww. festiwalu jest Pani dr Anna Czenczek – Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki „Carpathia", która będzie czuwać nad przebiegiem przedsięwzięcia.
Warto przypomnieć szerokiej publiczności wyjątkowe piosenki, które na trwałe wpisały się w historię Polski. Przypomnieć mieszkańcom w pieśniach i piosenkach tamten czas. Takich festiwali patriotycznych jest bardzo mało, gdzie młodzi artyści mogą zaśpiewać z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzycznego.
Wybrane najpiękniejsze pieśni legionowe i patriotyczne, o ciekawych aranżacjach wokalnych i instrumentalnych, przybliżają historię dziejów naszej Ojczyzny. Wśród tradycyjnych i znanych utworów patriotycznych, mile widziane i docenione będą także piosenki autorskie o tematyce patriotycznej.
Młodzi uczestnicy przedstawią widzom koncertów ciekawą interpretację wokalną i instrumentalną, pokazując współczesne wykonania pieśni patriotycznych.

CELE FESTIWALU:

Konfrontowanie i aktywizowanie ogólnopolskich środowisk twórczych i edukacyjnych. Promowanie osobowości wokalnych, pomoc w podnoszeniu kwalifikacji artystycznych i warsztatowych wokalistów. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej „ Moja Ojczyzna" adresowany do dużej liczby odbiorców, promować będzie regionalną aktywność kulturalną. Przedsięwzięcie ma istotną wartość dla promocji tradycji oręża polskiego, przyczyni się do rozbudzania i kształtowania postawy patriotycznej, obywatelskiej, pro obronnej. Konkurs przyczyni się do upowszechnienia wiedzy na temat polskiego doświadczenia historycznego, tradycji narodowej, historii kultury polskiej – w formie atrakcyjnej dla młodego odbiorcy.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie: https://www.fundacjacarpathia.pl/ii-ogolnopolski-festiwal-piosenki-patriotycznej-moja-ojczyzna 
Formularz zgłoszeniowy: https://www.fundacjacarpathia.pl/index.php/zloszenie-do-festiwalu-patriotycznego .
Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego
Dofinansowano ze środków Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Partnerem Festiwalu jest Województwo Podkarpackie. Podkarpackie Przestrzeń Otwarta oraz Jednostka Strzelecka 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego

Organizatorami festiwalu są:

  • Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec" w Rzeszowie
  • Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
  • Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA

Pomysłodawczyni i Dyrektor Festiwalu
Dr Anna Czenczek
Tel.: +48 604 117 433
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wicedyrektor Festiwalu

st. insp. ZS Marek Strączek

Prezes Towarzystwa Przyjaciół Związku Strzeleckiego "Strzelec" w Rzeszowie

Tel. 604 594 636
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje o festiwalu:
www.strzelec.erzeszow.pl
www.fundacjacarpathia.pl
www.csw.info.pl