Image

Warsztaty

13 Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Piosenkarskie 2024

Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne dla Dzieci i Młodzieży

Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne dla Dzieci i Młodzieży to wydarzenie dla tych, którzy marzą o scenicznej karierze. Od ponad dekady stolica Podkarpacia zamienia się w centrum artystycznej edukacji, do którego przyjeżdżają znakomici specjaliści od emisji głosu, muzycy i artyści, by pomóc utalentowanym adeptom śpiewu w doskonaleniu umiejętności i poznaniu tajników pracy przed kamerami oraz przy wielkich muzycznych produkcjach.

Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Zajęcia prowadzone są w grupach dziecięcych, dla uczniów od 7. roku życia, oraz młodzieżowych. Ze względu na duże zainteresowanie utworzono także grupy dla dorosłych.

Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej.

Kierownictwo muzyczne nad wydarzeniem sprawuje dr Anna Czenczek, nauczyciel emisji głosu i menedżer stojąca za festiwalowymi i telewizyjnymi sukcesami takich młodych gwiazd, jak Ania AniKa Dąbrowska, oraz Tomasz Filipczak, pianista i kompozytor, kierownik muzyczny Teatru Syrena w Warszawie, aranżer i dyrygent wielu produkcji telewizyjnych, m.in. „Tańca z gwiazdami”, od lat współpracujący z Januszem Stokłosą i Januszem Józefowiczem oraz wieloma gwiazdami polskiej sceny.

Warsztaty w Rzeszowie prowadzą znakomici specjaliści od emisji głosu z polskich uczelni artystycznych, z prof. Jadwigą Gałęską-Tritt, dr Barbarą Tritt i dr hab. Bartoszem Listwanem na czele. Grono instruktorów współtworzą także wybitni praktycy sztuki scenicznej, wśród nich jest np. pianista, kompozytor i satyryk Jerzy Petersburski Jr, gwiazdy opolskich festiwali: Danuta Błażejczyk i Krystyna Prońko, czy nominowany do Fryderyka Michał Rudaś.

 

Do tej pory, wśród wykładowców warsztatów, gościliśmy:

Dr Anna Czenczek– pomysłodawca i kierownictwo muzyczne

Tomasz Filipczak – kierownictwo muzyczne

Prof. Jadwiga Gałęska-Tritt

Dr Barbara Tritt

Jerzy Petersburski

Kasia Łaska

Tomasz Steciuk

Michał Rudaś

Dr Bartosz Listwan

Szymon Tritt

Marek Hojda

Danuta Błażejczyk

Krystyna Prońko