ZAPRASZAMY NA XIV OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOWSKIE WARSZTATY PIOSENKARSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

ZAPRASZAMY NA XIV OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOWSKIE WARSZTATY PIOSENKARSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

To wydarzenie dla tych, którzy marzą o scenicznej karierze. Od ponad dekady stolica Podkarpacia zamienia się w centrum artystycznej edukacji, do którego przyjeżdżają znakomici specjaliści od emisji głosu, muzycy i artyści, by pomóc utalentowanym adeptom śpiewu w doskonaleniu umiejętności i poznaniu tajników pracy przed kamerami oraz przy wielkich muzycznych produkcjach. Organizatorem warsztatów jest Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie. Partnerem wydarzenia jest: Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, oraz Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk.

plakat warsztaty 2024 2a

Warsztaty wokalne odbędą się w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie w terminie 5-8 sierpnia 2024 r. Poprowadzą je m.in.:

Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

Piotr Nowak – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt.: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.

Kamil Franczak – FRANKY - Wokalista, aktor i autor tekstów. Artysta Teatru Rozrywki w Chorzowie, z którym współpracuje od 2011 roku, grając główne role we flagowych produkcjach musicalowych, zdobywając sympatię śląskiej publiczności. Obecnie można go oglądać m.in. w spektaklach „Producenci”, „Młody Frankenstein”, „Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając”, czy w najgłośniejszej z ostatnich premier Rozrywki – „Cabaret”, w roli Mistrza Ceremonii. FRANKY jest również konferansjerem i prezenterem telewizyjnym. Współprowadził młodzieżowy program „Poziom 2.0”, emitowany na żywo w TVP2. Był gospodarzem drugiej edycji flagowego show stacji TVS „8 smaków Europy” oraz współpracował przy weekendowym programie stacji „Weekend z TVS”. Był jednym z jurorów drugiej edycji programu „Śpiewajmy razem – All together now!” emitowanym przez telewizję Polsat. Poza tym tworzy, nagrywa własne kompozycje oraz pisze teksty dla innych artystów, m.in. dla RH+, czy Karoliny Leszko. Był również wokalistą grupy Zero Procent, z którą został wyróżniony w opolskich Debiutach. Mają na koncie 2 autorskie albumy: „Inevitable” oraz „Nieuniknione”. Ponadto zdobył Grand Prix Festiwalu Al Legro – Tribute to Szpilman 2013, Grand Prix Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2018) , Grand Prix Grechuta Festival (Świnoujście 2018) oraz XVIII Carpathia Festival (Rzeszów 2022).

dr Anna Czenczek  dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej, z towarzyszeniem orkiestr pod kierownictwem Tomasza Filipczaka, Zbigniewa Jakubka, Zygmunta Kukli, Jarosława Babuli, Andrzeja Paśkiewicza, a także zespołu Manitou. To ponad 100 niezapomnianych, autorskich projektów muzycznych, w których wystąpili młodzi wokaliści. Wśród ostatnich muzycznych spektakli zrealizowanych we współpracy z Tomaszem Filipczakiem są koncerty z udziałem ikon polskiej sceny: „Niebo z moich stron” z największymi przebojami autorstwa Krzysztofa Dzikowskiego z okazji jego 80. rocznicy urodzin, „Serca gwiazd” z udziałem Haliny Frąckowiak, „Lubię wracać tam gdzie byłem” z udziałem Danuty Błażejczyk, z okazji 35-lecia jej pracy artystycznej, „Czas nas uczy pogody” z honorowym udziałem Jacka Cygana, „Statki na niebie”z honorowym udziałem Marka Kościkiewicza, z okazji 35-lecia jego pracy twórczej, a także „Radość najpiękniejszych lat” 
– z piosenkami Anny Jantar w symfonicznej oprawie. W grudniu 2023 roku premierę miał solowy album dr Anny Czenczek pt. „Ave Regina Caelorum”, z najpiękniejszymi dziełami muzyki klasycznej.

Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej. W bogatym programie XIV edycji Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży odbędą się zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy w studiu nagrań i na planie, pracy z mikrofonem, pracy z akompaniatorem, zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego, ponad to warsztaty zostaną zakończone koncertem.

Zajęcia prowadzone będą w grupach dziecięcych, dla uczniów od 7. roku życia, oraz młodzieżowych. Ze względu na duże zainteresowanie utworzone zostaną także grupy dla dorosłych. Zajęcia odbywają się codziennie od godz. 10.00 do 18.30 z przerwą na obiad.

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZISIAJ!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.csw.info.pl w zakładce WARSZTATY 
Zadzwoń: 604 117 433
Napisz maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizator:
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie

Partnerzy:
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie
Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia

Więcej informacji:
www.csw.info.pl
www.facebook.pl/csw.rzeszow
www.fundacjacarpathia.pl
www.facebook.pl/fundacjacarpathia

plakat warsztaty program 2024