JURY II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ ,,MOJA OJCZYZNA”

JURY II EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ ,,MOJA OJCZYZNA”

Poznajcie Państwo jurorów, którzy będą oceniać wykonania finalistów zakwalifikowanych do II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej ,,Moja Ojczyzna”: 

  • Jacek Wójcicki - Przewodniczący Jury - od lat zajmuje na polskim rynku muzycznym pozycję wyjątkową. Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora (absolwent krakowskiej PWST, ujawnił swój talent w słynnej “Piwnicy pod Baranami”) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S.Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.
  • Prof. Anna Janosz – profesor tytularnych sztuk muzycznych, jest profesorem tytularnym sztuk muzycznych. W 1998 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, w 1999 roku w Akademii Muzycznej w Warszawie tytuł doktora sztuk muzycznych, a w roku 2003 w Akademii Muzycznej w Poznaniu uzyskała tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Swoje życie zawodowe związała z aktywnością artystyczną i pracą akademicką. Wykłada na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Gdańsku. Prowadzi klasę dyrygentury, wykłada przedmioty związane z animacją i zarządzaniem w kulturze, kieruje Katedrą Edukacji, Teorii i Animacji Muzycznej na UKW. Jako dyrygent ma na swoim koncie setki koncertów a cappella i kantatowo-oratoryjnych, jako naukowiec dziesiątki artykułów i publikacji zwartych z zarządzania, animacji i marketingu w kulturze, a także historii amatorskiego ruchu muzycznego i procesów w nim zachodzących. Jest też menadżerem kultury. Od marca 2003 pełni również dyrektora Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, w którym realizuje kolejne sezony muzyczno-teatralne.
  • Prof. Elżbieta Krzemińska – profesor zwyczajny sztuk muzycznych. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Artystyczny UMCS oraz podyplomowe studia przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w zakresie chór mistrzostwa i emisji głosu. Prowadzi klasę dyrygentury chóralnej oraz zajęcia metodyki emisji głosu na kierunku Edukacja muzyczna oraz Jazz i muzyka estradowa, na Wydziale Artystycznym w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1987 roku prowadzi Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej. Pod jej dyrekcją zespół przygotował ponad 300 koncertów z muzyką a cappella i wokalno-instrumentalną, w Polsce i wielu krajach europejskich. Chór Politechniki otrzymał liczne czołowe nagrody na konkursach chóralnych, a dyrygentka – Specjalną Nagrodę dla Najlepszego Dyrygenta we Włoszech i Słowacji. Koncertowała w wielu krajach Europy, Jej zainteresowania naukowe i publikacje dotyczą przede wszystkim chóralistyki, ale również emisji głosu w śpiewie i w mowie zawodowej. Jurorka wielu konkursów i festiwali chóralnych. Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi RP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Medalem Zasłużonego dla Lublina, Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury, Nagrodą Prezydenta Miasta Lublina za działalność artystyczną i kulturalną oraz Medalem 700-lecia Miasta Lublin.
  • Dr Izabela Fac - doktor nauk społecznych, dziennikarz, pracownik samorządu województwa podkarpackiego, pasjonatka muzyki, podróży. Prowadzi autorską audycję radiową „Żyj pasją i muzyką” w Radio VIA Rzeszów. Prezes Fundacji Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce, zajmującej się obok działalności charytatywnej m. in. promocją młodych debiutem literatów, artystów, współpomysłodawczyni i organizator cyklicznego wydarzenia „Romans z Literaturą”, działacz społeczny, m. in. zaangażowana w powstanie Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego im. św. Łazarza z Jerozolimy BETANIA w Przemyślu, prowadzi blog o muzyce i podróżach „Musica vera”.

loga www 30

loga www 31

loga www 32

FB 2