BILETY NA "CARPATHIA FESTIVAL 2023" JUŻ DOSTĘPNE!

Zapraszamy na koncerty odbywające się w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2023.

22 i 23 lipca na scenie Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie do konkursu o nagrodę Grand Prix stanie piętnastu finalistów XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2023. Podczas festiwalu odbędą się także wspaniałe koncerty - „We wspólnym rytmie serc” poświęcony twórczości Seweryna Krajewskiego i Krzysztofa Dzikowskiego – z okazji jego 60-lecia pracy twórczej, który będzie Gościem Honorowym Festiwalu wraz z Ireną Santor, której największe przeboje usłyszymy w koncercie pt. „Tych lat nie odda nikt” w wykonaniu Danuty Błażejczyk, Moniki Urlik i Kamila Franczaka FRANKY, a także Artystów z Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej i Zespołu Smyczkowego Filharmonii Podkarpackiej pod kierunkiem Tomasza Filipczaka. XIX Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Carpathia Festival" – Rzeszów 2023 - bilety już w sprzedaży. Zapraszamy!

Link do sprzedaży internetowej: https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/carpathia-festival

XIX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI „CARPATHIA FESTIVAL” – RZESZÓW 2023

22-23 LIPCA 2023r. FILHARMONIA PODKARPACKA

Sobota, 22 lipca 202319.30

Ilona Małek, Mateusz Szymkowiak – Prowadzenie

• Uroczyste Otwarcie XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,,Carpathia Festival” – Rzeszów 2023.
  • Koncert pt. „We wspólnym rytmie serc” poświęcony twórczości Seweryna Krajewskiego i Krzysztofa Dzikowskiego – z okazji jego 60-lecia pracy twórczej,
    w wykonaniu Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej.

Gość Honorowy – Krzysztof Dzikowski.

• Przesłuchania konkursowe wokalistów z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej:
  1. Sonja Agata Biscan (Zagrzeb/Chorwacja)
  2. Klaudia Borczyk (Warszawa/Polska)
  3. Sargis Davtyan (Imielin/Polska)
  4. Anna Federowicz (Karsin/Polska)
  5. Blanka Hodurek (Kraków/Polska)
  6. Mario Junes – (Wilno/Litwa)
  7. Ola Kędra (Humniska/Polska)
  8. Magdalena Lasota (Kobyłka/Polska)
  9. Anna Malacina-Karpiel (Poronin/Polska)
  10. Anastasia Mudryk „Nasu” (Lwów/Ukraina)
  11. Anastazja Nowak (Małoszki/Polska)
  12. Mark Portelli (Marsaxlokk/Malta)
  13. Matej Smutny (Dubravy/Słowacja)
  14. Kashia Vega (Szczecin/Polska)
  15. Kinga Wołoszyn (Józefin/Polska)

Niedziela, 23 lipca 202319.00

• Koncert Laureatów XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2023
  • Występ Laureata Grand Prix 2022 – Kamila Franczaka FRANKY.
  • Ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród laureatom przez organizatorów, przedstawicieli sponsorów, gości festiwalu i fundatorów nagród.
  • Koncert pt. „Tych lat nie odda nikt” - Irena Santor, Danuta Błażejczyk, Monika Urlik, Kamil Franczak oraz Soliści i Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej i Zespołu Smyczkowego Filharmonii Podkarpackiej pod kierunkiem Tomasza Filipczaka

Anna Czenczek – Scenariusz, reżyseria, przygotowanie wokalne i opieka artystyczna

Irena Santor. Krzysztof Dzikowski – Goście Honorowi

Orkiestra Festiwalowa „Rzeszów Carpathia Festival”:

Tomasz Filipczak – Piano, Aranżacje

Mirosław Wiśniewski – Bas

Przemysław Kuczyński – Perkusja

Jan Malecha – Gitary

Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz – Trąbka

Mariusz „Fazi” Mielczarek – Saksofony

Andrzej Rękas – Puzon

Jury:

Marek Kościkiewicz – Przewodniczący Jury

Danuta Błażejczyk – Przewodnicząca Jury Kwalifikacyjnego

Dorota Daszykowska – Brud

dr Izabela Fac

prof. Anna Janosz

prof. Elżbieta Krzemińska

Beata Molak

Michał Wojnarowski

Witold Walawender

Sponsor Tytularny Festiwalu – BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO

Dr Anna Czenczek – Pomysłodawczyni i Dyrektor „Carpathia Festival”, Prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA

Organizatorem XIX Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów 2023 jest: Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki CARPATHIA

Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart

Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Borcz

Starosta Rzeszowski – Józef Jodłowski

Prezydent Miasta Rzeszowa – Konrad Fijołek

Collegium Humanum – prof. dr hab. Paweł Czarnecki

Sponsor tytularny:

Bank Gospodarstwa Krajowego

Mecenas wydarzenia:

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP, Związek Artystów Wykonawców STOART.

Sponsorzy i Darczyńcy:

Metal Lab W.Gajdek, A.Pęczar Sp.k., Siarkopol, Makarony Polskie, Lasko Nieruchomości, SGL Deweloper, Centrum Medyczne MEDYK, Kwiaciarnia Magiczny Zakątek, Collegium Humanum, Ziaja Polska, Salon Optyczny KWAŚNIAK, Biuro Nieruchomości KWAŚNIAK, KOMINKI Daniel Fąfara, REXBUD Rexinvest Group Sp. Z O. O., GERMANITAS Centrum Języków Obcych, Gospodarstwo Ogrodnicze Głuchów.

Województwo Podkarpackie, Filharmonia Podkarpacka, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Urban Lab, Brend Group, Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie, WBX Studio, Lord Jack Rzeszów, Osada Bóbrka nad Soliną, Hotel Fryderyk, ZAKR, Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie, Fundacja im. Krzysztofa Dzikowskiego, Hotel i Restauracja Zacisze, Fundacja Creative.pl, FCshop.pl

TVP 2, TVP 3 Rzeszów, Dziennik Eurowizyjny, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna „Nowiny”, Nowiny24.pl, Echo Rzeszowa, Katolickie Radio Rzeszów „Via”, Nasz Dom Rzeszów, VIP Biznes&Styl, biznesistyl.pl, Media Rzeszów, Nasze Miasto, Kurier Rzeszowski, Radio SuperNova, Poinformowani.pl, Radio Centrum.

Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Rzeszów – stolica innowacji. Kultura w Rzeszowie.

Partnerem festiwalu jest Województwo Podkarpackie. Podkarpackie - Przestrzeń Otwarta.